Marketing Wielopoziomowy (sieciowy), z angielskiego MLM - Multi-Level Marketing, polega na odpłatnym przekazywaniu produktu lub usługi od sprzedawcy/usługodawcy do klienta/usługobiorcy. Natomiast charakterystyczny system wynagrodzeń oparty jest na budowaniu organizacji złożonej z kilku poziomów prywatnych dystrybutorów. Od każdej sprzedaży wykonanej przez dystrybutora z Twojej organizacji otrzymujesz prowizje. Niesłusznie MLM mylony jest ze sprzedażą bezpośrednią lub piramidą finansową.

Pionierem marketingu wielopoziomowego jest Amway, który delikatnie naruszył pozytywną opinie o MLM gdy przyznał się do nielegalnych praktyk (wymagał niskich cen detalicznych jednocześnie nie obniżając cen hurtowych swoim dystrybutorom). Jednak obecnie firm działających na uczciwych, ściśle określonych zasadach MLM jest mnóstwo na całym Świecie. Obejmują one różne dziedziny usług i produktów. Tworzą stabilne źródła dochodu dla tysięcy ludzi.

Sprawdzoną strategią działalności w MLM jest intensywna kilkuletnia praca związana z budowaniem własnej organizacji. Kilkuletnia z reguły, jednak można zbudować sporą grupe w klika miesięcy/tygodni/dni...zależne od atrakcyjności oferty MLMa ,od predyspozycji osobistych i od skuteczności promocji. Średni czas tworzenia wystarczającej grupy to 3-4 lata. A później....:).....

Robisz co chcesz odbierając regularną wypłate:) Poza tym model MLM dzięki internetowi jest dostępny dla każdego z dostępem do sieci i obecnie gwałtownie rozwija się razem z nią! Naprawdę, grzechem jest niewykorzystanie możliwości naszych czasów!!!